جرثقیل ایران


  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
چک لیست جرثقیل چیست؟مشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

checklist.gifماشین آلات امروزه در زندگی انسانها نقش بسزایی دارند و پیشرفت در صنایع و ساخت و ساز بدون ماشین آلات تقریبا غیر ممکن است. اما این نکته باید درنظر گرفته شود که باید همواره ماشین در خدمت انسان باشد و نه انسان در خدمت ماشین.

همانطور که وجود یک ماشین سلامت در صنعتی چون راه سازی یا ساختمان سازی مفید است و به انسان کمک می کند، وجود یک ماشین غیر استاندارد و معیوب میتواند خطر آفرین باشد. از انجایی که تضمین ایمنی و سلامت انسانها از پیشرفت بزرگ ترین پروژه هم مهم تر است،تولید کننده هر ماشین یا دستگاه برای رعایت موارد ایمنی بسته به نوع محصول تولیدی خود، مصرف کننده را ملزم به بازدید های دوره ای و سرویس و اورحال نموده است و انواع جرثقیل هم از این قائله جدایی پذیر نیستند.

همانطور که می دانید جرثقیل های هیدرولیکی متحرک (mobile crane) ساختاری با چندین مکانیزم دارند که عملکرد صحیح هر قسمت، با هماهنگی سایر اجزا در نهایت منجر به انجام کار می شود. برای مثال موتور احتراقی موجود در جرثقیل خود یک سازه کاملا جداست اما محرک پمپ مادر در مکانیزم هیدرولیک است و همینطور سیستم برق جرثقیل مکمل عملکرد صحیح موتور احتراقی و مکانیزم هیدرولیک است.

شرکت های سازنده جرثقیل با در نظر گرفتن تمامی شرایط برای جلوگیری از خطرات احتمالی و صحت عملکرد برای جرثقیل تولیدی خود بازدید های دوره ای را تحت یک چک لیست تهیه کرده و در اختیار مصرف کننده جرثقیل قرار داده است که عدم توجه به ان می تواند موجب استحلاک پنهان شود و در بلند مدت باعث خرابی شده و خطر ساز باشد.

چک لیست ها، لیست بازدید تعیین شده ای است که می تواند روزانه، هفتگی،ماهیانه یا سالیانه باشد که بر اساس شرح وظایف هر شخص در ساختار تشکیلاتی یک مجموعه، تسلیم نفر می شود.

در جرثقیل های متحرک هیدرولیکی معمولا چک لیست هفتگی مربوط به اپراتور، چک لیست ماهانه مربوط به سوپر وایزر و چک لیست سالانه تسلیم مدیر ماشین الات می شود و تمامی گزارشات در پرونده جرثقیل ثبت می شود.

در چک لیست هفتگی اپراتور مواردی مثل اب، روغن ها، باد لاستیک ها، دمای موتور و هیدرولیک، نشتی باد و سایر موارد را به طور هفتگی گزارش می دهد.

سوپر وایزر موظف است طبق چک لیست ماهانه و مطالعه گزارش اپراتور روانکاری محور ها تعویض دوره ای اقلام مصرفی مثل روغن موتور،روغن هیدرولیک، تسمه ها، لنت ترمز، لاستیک ها و سایر اقلام مصرفی را ترتیب دهد.

مدیر ماشین الات بر اساس بازدید های سالانه سرویس و اورحال کلی را مدیریت کرده و در نهایت مجوز کارکرد دستگاه را صادر میکند.

به طور معمول موارد بازدید و اورحال سالیانه توسط مجموعه های خدمات فنی از جمله جرثقیل ایران صورت میپذیرد.

برای دریافت چک لیست جرثقیل خود با ما تماس بگیرید تا سلامتی جرثقیل خود را تضمین کنید.    

 

چک لیست جرثقیل چیست؟

News image

ماشین آلات امروزه در زندگی انسانها نقش بسزایی دارند و پیشرفت در صنایع و ساخت و ساز بدون ماشین آلات تقریبا غیر ممکن است. اما این نکته باید درنظر گرفته شود که باید همواره ماشین در خدمت انسان باشد و ن...

ادامه مطلب

آب بندی در هیدرولیک

News image

پکینگ پکینگ یکی از انواع آب بندی در هیدرولیک است. برای درک بهتر آب بندی توضیحاتی در اختیار علاقه مندان گذاشته می شود. آب بند ها به دو دسته استاتیکی (ثابت) و داینامیکی (متغییر) تقسیم می شوند آب ...

ادامه مطلب

جک هیدرولیکی

News image

جک هیدرولیکی یک عملگر خطی است و بطور کلی به دو گروه یک طرفه و دو طرفه تقسیم می شود اما پارامترهای دیگری چون ارتفاع کورس فشار سرعت و غیره در طراحی جک هیدرولیکی عامل تعیین کننده است مثلا در جک کمپرسی...

ادامه مطلب

چرا هیدرولیک و پنوماتی

News image

چرا هیدرولیک و پنوماتیک؟ در تعاریف انجام کار آمده است کار وقتی صورت می پذیرد که یک جسم به حرکت درآید و حرکت یک جسم صرف انرژی را طلب می کند. همینطور می دانیم انرژی با صورت های گوناگون در پیرامون ا...

ادامه مطلب

جرثقیل ایران,قطعات جرثقیل,خرید جرثقیل,فروش جرثقیل, تعمیر جرثقیل

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

google plusfacebookyoutubetweeterLinked inRSS

مرکز اطلاعات جرثقیل ایران

رسالت مرکز اطلاعات جرثقیل ایران تسهیل در امر خرید جرثقیل، فروش جرثقیل، تعمیرات جرثقیل، قطعات جرثقیل و افزایش اطلاعات علاقمندان به حوزه هیدرولیک می باشد.