جرثقیل ایران


  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
بررسی مشکل خالی کردن جکمشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

در ابتدا باید توضیح دهم برای بررسی مشکلات فنی باید قطعات و اجزاء جرثقیل خود را بشناسید تا در تفهیم واژه ها دچار مشکل نشوید.

یکی از مشکلات عمده در جرثقیل و یا هر نوع سازه هیدرولیکی خالی کردن جک ها است.

منظور از خالی کردن جک این است که جک هیدرولیک در حالتی که هیچ فرمانی به آن صادر نمی شود با فیدبک فشار (فشار ناشی از سنگینی در حالت عمودی یا تراکم حجم در حالت افقی) عقب نشینی کرده و در جای خود باقی نمی ماند.

در سیستم های هیدرولیک استاتدارهایی طراح را ملزم به استفاده از برخی قطعات میکند تا سطح ایمنی ماشین حفظ شود.

یکی از این استانداردها بکاربردن سوپاپ یک طرفه در عملگرهای تحت فیدبک است. یعنی اینکه در هر سیستم که فشار معکوس از سمت مقابل به سازه اعمال می شود برای ایمنی و عدم استحلاک باید با سوپاپ یک طرفه از برگشت فشار جلوگیری کرد.

در تمام جکهای جرثقیل نیز سوپاپ وجود دارد و از اعمال فشار برگشتی جلوگیری می کند اما آیا اگر جک خالی کرد تنها متهم سوپاپ یک طرفه است؟

و آیا اگر علت خرابی از قطعه دیگر است چطور می شود آنرا تشخیص داد؟

در یک جک دوطرفه که از یک طرف ( سمت فشار) مجهز به سوپاپ است دو عامل میتواند موجب خالی کردن جک باشد

اول: خرابی سوپاپ و برگشت روغن از مسیر ورود

دوم : خرابی پکینگ ها و آببند های پیستون و نشت روغن از سمت فشار به سمت برگشت سیلندر

در هر دو مورد دقیقا رفتار جک مشابه است و هیچ تفاوتی در خالی کردن جک نیست اما چطور میشود این مسئله را مورد بررسی قرارداد؟

بدیهی است که در صورت خرابی سوپاپ روغن باید از مجرای ورود برگشت داده شود و به میزان حجم پایین امدن جک سرعت خروج روغن هم بیشتر است . برای تشخیص کافی است جک را در حالت باز قرار دهید و شلنگ ورودی سوپ را باز کنید اگر از ورودی سوپاپ نشتی حاصل شد پس یقین کننید که سوپاپ خراب است.

اما در بعضی موارد خالی کردن در هنگام فشار نمایان می شود در این صورت نیز مثلا اگر جک زیر بوم (جک زیر دکل جرثقیل) مورد آزمایش است کافی است دکل را در زاویه 45 درجه قرار دهید و قلاب را به یک وزنه اماده متصل کنید سپس شکنگ ورود را باز کرده و سر شکنگ را در باک یا ظرفی قرار دهید (چون ممکن است در حالت فرمان روغن از آن خارج شود) سپس با وینچ یا تلسکوپ کمی بار را بلند کنید تا جک مورد ازمایش زیر فشار رود حال با قرار دادن انگشت روی مجرای ورودی می توانید حتی کوچکترین نشتی را هم حس کنید.

در صورتی که بدون نشت روغن از سوپاپ جک خالی کرد یقین کنید که عیب از داخل جک و آببند هاست.

توجه داشته باشید برای هر گونه تست مراتب ایمنی را رعایت کنید و بدون داشتن تجربه کافی هرگز اقدام به دست کاری سیستمهای تحت فشار نکنید زیرا میتواند حتی موجب خطرات جانی شود.

برای مشاوره از طریق منوی تماس باما اقدام به تماس کنید.

 

چک لیست جرثقیل چیست؟

News image

ماشین آلات امروزه در زندگی انسانها نقش بسزایی دارند و پیشرفت در صنایع و ساخت و ساز بدون ماشین آلات تقریبا غیر ممکن است. اما این نکته باید درنظر گرفته شود که باید همواره ماشین در خدمت انسان باشد و ن...

ادامه مطلب

آب بندی در هیدرولیک

News image

پکینگ پکینگ یکی از انواع آب بندی در هیدرولیک است. برای درک بهتر آب بندی توضیحاتی در اختیار علاقه مندان گذاشته می شود. آب بند ها به دو دسته استاتیکی (ثابت) و داینامیکی (متغییر) تقسیم می شوند آب ...

ادامه مطلب

جک هیدرولیکی

News image

جک هیدرولیکی یک عملگر خطی است و بطور کلی به دو گروه یک طرفه و دو طرفه تقسیم می شود اما پارامترهای دیگری چون ارتفاع کورس فشار سرعت و غیره در طراحی جک هیدرولیکی عامل تعیین کننده است مثلا در جک کمپرسی...

ادامه مطلب

چرا هیدرولیک و پنوماتی

News image

چرا هیدرولیک و پنوماتیک؟ در تعاریف انجام کار آمده است کار وقتی صورت می پذیرد که یک جسم به حرکت درآید و حرکت یک جسم صرف انرژی را طلب می کند. همینطور می دانیم انرژی با صورت های گوناگون در پیرامون ا...

ادامه مطلب

جرثقیل ایران,قطعات جرثقیل,خرید جرثقیل,فروش جرثقیل, تعمیر جرثقیل

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

google plusfacebookyoutubetweeterLinked inRSS

مرکز اطلاعات جرثقیل ایران

رسالت مرکز اطلاعات جرثقیل ایران تسهیل در امر خرید جرثقیل، فروش جرثقیل، تعمیرات جرثقیل، قطعات جرثقیل و افزایش اطلاعات علاقمندان به حوزه هیدرولیک می باشد.