جرثقیل ایران


  • leftlayout Layout
  • rightlayout Layout
  • افزایش اندازه قلم
  • فونت پیشفرض
  • کاهش اندازه قلم
تعمیر هیدرولیک جرثقیل
تعمیر دکل جرثقیلمشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

ادامه مطلب...گاهی در جرثقیل های سبک یا سنگین به علت های متفاوت دکل خم می شود.در اینصورت بهترین راه چیست؟

این پرسشی است که برای بسیاری از کاربران بوجود می آید و در پاسخ باید برسی شود که نوع جرثقیل چیست و تناژ آن در چه رنجی قرار دارد. زیرا در برخی جرثقیل های سبک ساخت یا تعمیر دکل با هزینه زیادی مواجه می شود که شاید بتوان با قیمت کمتر از ساخت آنرا خریداری کرد .از جمله این نوع جرثقیل ها دستگاه های سبک از رنج 1 تن تا 5 تن است.

در جرثقیل های 3 تن تادانو سوپر زد که بسیار هم از ناحیه تلسکوپ اول ( اولین کشویی بعد از دکل مادر) خم می شود می توان آنرا به صورت فابریک استوک با قیمت مناسب تر از ساخت تهیه کرد و همین مورد در خصوص دکل مادر یونیک 3 تن نیز صدق می کند.

اما در جرثقیل های سنگین تر به علت هزینه های سنگین واردات و کرایه حمل بالا صرفه اقتصادی با ساخت و یا تعمیر دکل است.

سوال این جاست که آیا دکلی که در ایران ساخته می شود یا تعمیر می شود از نظر کیفی هم طراز با دکل فابریک خواهد بود یا نه؟

در پاسخ باید بگویم که در ساخت دکل به صورت کامل گاها حتی کیفیت از دکل فابریک هم بهتر می شود اما در مسئله تعمیر و به قولی تکه دادن  دکل هیچ وقت کیفیت مثل دکل فابریک نمی شود ولی این بدان معنا نیست که این کار غیر ممکن و غیر ایمنی است و با کمی احتیاط بیشتر می توان با ماشین کار کرد.

در صورتی که برای نعمیر یا ساخت دکل جرثقیل خود نیاز به آهنگر حرفه ای و با تجربه در این زمینه داشتید با مدیران سایت تماس بگیرید.

 
بررسی مشکل خالی کردن جکمشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

در ابتدا باید توضیح دهم برای بررسی مشکلات فنی باید قطعات و اجزاء جرثقیل خود را بشناسید تا در تفهیم واژه ها دچار مشکل نشوید.

یکی از مشکلات عمده در جرثقیل و یا هر نوع سازه هیدرولیکی خالی کردن جک ها است.

منظور از خالی کردن جک این است که جک هیدرولیک در حالتی که هیچ فرمانی به آن صادر نمی شود با فیدبک فشار (فشار ناشی از سنگینی در حالت عمودی یا تراکم حجم در حالت افقی) عقب نشینی کرده و در جای خود باقی نمی ماند.

در سیستم های هیدرولیک استاتدارهایی طراح را ملزم به استفاده از برخی قطعات میکند تا سطح ایمنی ماشین حفظ شود.

یکی از این استانداردها بکاربردن سوپاپ یک طرفه در عملگرهای تحت فیدبک است. یعنی اینکه در هر سیستم که فشار معکوس از سمت مقابل به سازه اعمال می شود برای ایمنی و عدم استحلاک باید با سوپاپ یک طرفه از برگشت فشار جلوگیری کرد.

در تمام جکهای جرثقیل نیز سوپاپ وجود دارد و از اعمال فشار برگشتی جلوگیری می کند اما آیا اگر جک خالی کرد تنها متهم سوپاپ یک طرفه است؟

و آیا اگر علت خرابی از قطعه دیگر است چطور می شود آنرا تشخیص داد؟

در یک جک دوطرفه که از یک طرف ( سمت فشار) مجهز به سوپاپ است دو عامل میتواند موجب خالی کردن جک باشد

اول: خرابی سوپاپ و برگشت روغن از مسیر ورود

دوم : خرابی پکینگ ها و آببند های پیستون و نشت روغن از سمت فشار به سمت برگشت سیلندر

در هر دو مورد دقیقا رفتار جک مشابه است و هیچ تفاوتی در خالی کردن جک نیست اما چطور میشود این مسئله را مورد بررسی قرارداد؟

بدیهی است که در صورت خرابی سوپاپ روغن باید از مجرای ورود برگشت داده شود و به میزان حجم پایین امدن جک سرعت خروج روغن هم بیشتر است . برای تشخیص کافی است جک را در حالت باز قرار دهید و شلنگ ورودی سوپ را باز کنید اگر از ورودی سوپاپ نشتی حاصل شد پس یقین کننید که سوپاپ خراب است.

اما در بعضی موارد خالی کردن در هنگام فشار نمایان می شود در این صورت نیز مثلا اگر جک زیر بوم (جک زیر دکل جرثقیل) مورد آزمایش است کافی است دکل را در زاویه 45 درجه قرار دهید و قلاب را به یک وزنه اماده متصل کنید سپس شکنگ ورود را باز کرده و سر شکنگ را در باک یا ظرفی قرار دهید (چون ممکن است در حالت فرمان روغن از آن خارج شود) سپس با وینچ یا تلسکوپ کمی بار را بلند کنید تا جک مورد ازمایش زیر فشار رود حال با قرار دادن انگشت روی مجرای ورودی می توانید حتی کوچکترین نشتی را هم حس کنید.

در صورتی که بدون نشت روغن از سوپاپ جک خالی کرد یقین کنید که عیب از داخل جک و آببند هاست.

توجه داشته باشید برای هر گونه تست مراتب ایمنی را رعایت کنید و بدون داشتن تجربه کافی هرگز اقدام به دست کاری سیستمهای تحت فشار نکنید زیرا میتواند حتی موجب خطرات جانی شود.

برای مشاوره از طریق منوی تماس باما اقدام به تماس کنید.

 
تعمیر موتور جرثقیلمشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

تعمیرات موتور جرثقیلها در ایران بر خلاف سایر موتورهای دیزل توسط تعمیرکاران عمومی کمتر امکان پذیر است و این به این دلیل است که شرکتهای سازنده موتور های دیزل ژاپنی ضمن تنوع زیاد در انواع موتورها به صورت دوره ای استانداردهای خود را تغییر می دهند . از این رو تعمیرکارانی که با این استانداردها آشنایی لازم را نداشته باشند هم به لحاظ زمان و هم از دید کیفیت نمیتوانند موتور جرثقیل شما را بطور مطلوب تعمیر کنند.

همینطور تفاوت بین یک تعمیرکار با تجربه و مبتدی در این است که، مرغوبییت لوازم یدکی و مصرفی آن هم در این بازار پر تنوع محصولات غیر استاندارد توسط مکانیک کم تجربه امکان پذیر نیست و مجموع این مباحث ما را بر این می دارد تا با مکانیک حرفه ای و متخصص کار کنیم.

جرثقیل ایران با تجربه چندین ساله که در بازار جرثیل کسب کرده است میتواند شما را با مکانیک های حرفه ای و متخصص برای تعمیر انواع موتور های میتسوبیشی، نیسان دیزل، هینو، فوسو، ایسوزو و سایر موتورهای ژاپنی مرتبط کند .

برای دسترسی به صنف تخصصی مکانیک موتور جرثقیل از طریق منوی تماس با ما با مدیر سایت مشورت کرده و مشاوره رایگان بگیرید.

 
تعمیرات هیدرولیک جرثقیلمشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

کاربران گرامی در خصوص مسائل تعمیرات هیدرولیک یا تشخیص قطعه معیوب با کارشناسان فنی جرثقیل ایران از طریق بخش سوال و جواب مرتبط شده و مشاوره رایگان بگیرید.

مشاوره تلفنی با مهندس عدالت با شماره 09125951405

 


صفحه 1 از 2

چک لیست جرثقیل چیست؟

News image

ماشین آلات امروزه در زندگی انسانها نقش بسزایی دارند و پیشرفت در صنایع و ساخت و ساز بدون ماشین آلات تقریبا غیر ممکن است. اما این نکته باید درنظر گرفته شود که باید همواره ماشین در خدمت انسان باشد و ن...

ادامه مطلب

آب بندی در هیدرولیک

News image

پکینگ پکینگ یکی از انواع آب بندی در هیدرولیک است. برای درک بهتر آب بندی توضیحاتی در اختیار علاقه مندان گذاشته می شود. آب بند ها به دو دسته استاتیکی (ثابت) و داینامیکی (متغییر) تقسیم می شوند آب ...

ادامه مطلب

جک هیدرولیکی

News image

جک هیدرولیکی یک عملگر خطی است و بطور کلی به دو گروه یک طرفه و دو طرفه تقسیم می شود اما پارامترهای دیگری چون ارتفاع کورس فشار سرعت و غیره در طراحی جک هیدرولیکی عامل تعیین کننده است مثلا در جک کمپرسی...

ادامه مطلب

چرا هیدرولیک و پنوماتی

News image

چرا هیدرولیک و پنوماتیک؟ در تعاریف انجام کار آمده است کار وقتی صورت می پذیرد که یک جسم به حرکت درآید و حرکت یک جسم صرف انرژی را طلب می کند. همینطور می دانیم انرژی با صورت های گوناگون در پیرامون ا...

ادامه مطلب

جرثقیل ایران,قطعات جرثقیل,خرید جرثقیل,فروش جرثقیل, تعمیر جرثقیل

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

google plusfacebookyoutubetweeterLinked inRSS

مرکز اطلاعات جرثقیل ایران

رسالت مرکز اطلاعات جرثقیل ایران تسهیل در امر خرید جرثقیل، فروش جرثقیل، تعمیرات جرثقیل، قطعات جرثقیل و افزایش اطلاعات علاقمندان به حوزه هیدرولیک می باشد.